Підвищення облікової ставки не зупинить інфляцію, - голова ради НБУ Данилишин


Підвищення облікової ставки не зупинить інфляцію, - голова ради НБУ Данилишин

Голова ради Національного банку Богдан Данилишин вважає, що підвищення облікової ставки не зупинить інфляцію.

Про це він повідомив в соціальній мережі Facebook.

На думку Данилишина, підвищення облікової ставки НБУ недостатньо для уповільнення інфляції в країні, оскільки для цього потрібне подальше посилення координації державної політики і різних органів держвлади.

За його словами, для зниження темпів інфляції необхідно посилення тактичної координації грошово-кредитної і бюджетної політики.

“Одночасно передбачається необхідність подальшого посилення координації державної політики і різних органів державної влади в подоланні інфляції. Зокрема, факт здійснення значних обсягів бюджетних витрат в грудні, відповідно “переливання” гривні з казначейського рахунку в Нацбанку на грошово-кредитний ринок, продемонстрував необхідність жорсткої тактичної координації грошово-кредитної (монетарної) і бюджетної політики”, – заявив голова Ради НБУ.

Богдан Данилишин зазначив, що вплив НБУ на рівень інфляції істотний, але він не має визначального значення.

“Підвищення ставки рефінансування – а це головний інструмент Нацбанку в боротьбі з інфляцією – в умовах монополістичної структури ринку не забезпечить зниження інфляції тому, що виробники-монополісти підтримують невідповідність сукупного попиту і пропозиції з метою забезпечення контролю над ціноутворенням”, – додав він.

Як повідомлялося, з 15 грудня Національний банк підвищив облікову ставку з 13,5% до 14,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування