Рада нацбезпеки визначить порядок функціонування в Україні ринку криптовалют


Рада нацбезпеки визначить порядок функціонування в Україні ринку криптовалют

Національний координаційний центр кібербезпеки доручив відповідним органам влади розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж, повідомляється на офіційному сайті Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) в четвер.

Цей механізм передбачає зобов’язання зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій, і розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом.

Читайте також: Депутати запропонували легалізувати криптовалюту як фінактивів

“Розробка і впровадження всіх цих заходів буде передбачати також розвиток міжнародної співпраці для впровадження комплексного регулювання обігу криптовалют і уникнення криміналізації цього сегменту”, – зазначено в повідомленні.

В РНБО відзначили, що, за інформацією керівництва Національного банку України, Служби безпеки України та Нацполіціі, відсутність контролю обігу криптовалюти і анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їх використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема, наркотиків і зброї, а також дає можливість фінансування тероризму на окупованих територіях України.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, подальше відсторонення держави від цього питання і правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази “створює загрози для економіки і безпеки держави”.

“Беручи до уваги швидкий розвиток криптовалюти в світі, це питання не може залишатися поза увагою держави”, – зазначив він під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки.

Рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки також доручено створити робочу групу для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо врегулювання питання функціонування ринку криптовалюта в Україні. Згідно з рішенням, до складу робочої групи повинні увійти представники НБУ, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, СБУ, Національної поліції, Державної служби фінансового моніторингу, Державної фіскальної служби і Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Робоча група повинна буде визначити державного регулятора і порядок функціонування ринку криптовалют, порядок моніторингу транзакцій з використанням криптовалюти і ідентифікації суб’єктів кріптовалютних операцій, а також порядок оподаткування доходів від їх здійснення.

Як відзначили в РНБО, Нацбанк також опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua