В Україні зростуть ціни на цукор - "Укрцукор"


В Україні зростуть ціни на цукор - "Укрцукор"

Після того, як Україна встановила рекорд у експорті цукру, профільна асоціація “Укрцукор” прогнозує підвищення закупівельних цін на цукор на 5-10% до березня. Відпускні ціни можуть підвищитися на 7%. Про це повідомила керівник аналітичного відділу асоціації Руслана Бутило в інтерв’ю “Українським новинам”.

“Закупівельні ціни підуть трохи вгору, але незначно. Ми дуже залежимо від світових цін. На перший погляд, може здатися, що частка експорту в нашому виробництві не дуже велика, тому прямої прив’язки до міжнародних цін у нас начебто немає, але по факту одні й ті ж тенденції – коли світ йде вгору, Україна йде вгору, коли світ йде вниз, Україна йде вниз… Тому прогнозуємо, що в Україні ціни збільшаться десь на 5-10% до весни, і світ, за різними оцінками, теж піде вгору, але несуттєво”, – сказала Бутило.

Вона зазначила, що світові ціни на цукор, в свою чергу, залежать від ситуації в країнах – великих виробниках, таких як Індія і Бразилія, а також від цін на нафту.

Бутило підкреслила, що після завершення сезону цукроваріння оптово-відпускні ціни піднімуться приблизно на 5-7%, але нагадала, що на даний момент ціни на внутрішньому ринку нижчі в порівнянні з минулим роком. На думку Бутило, це викликано тим, що впали ціни на світовому ринку в порівнянні з 2016 роком, а на внутрішньому ринку України б великий увобсяг цукру – на тлі перевиробництва вартість цукру на вагу в Україні знизилася на 25%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування