Україна затвердила новий офшорний список: додала Грузію, Литву, Угорщину


Україна затвердила новий офшорний список: додала Грузію, Литву, Угорщину

Україна на третину розширила свій офшорний список. Як повідомив партнер, керівник групи трансфертного ціноутворення KPMG в Україні Костянтин Карпушин, Кабмін схвалив новий Перелік «низькоподаткових юрисдикцій» — затвердив його постановою №1045.

Документ має довгу бухгалтерську назву: «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, встановленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, та визнанні таким, що втратило силу, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 №977».

«Загальна кількість країн у Переліку збільшилася з 65 до 85. Зокрема, в список повернулися такі країни, як Гваделупа, Грузія, Марокко, Ліван, ОАЕ, Мальта, Сінгапур. Крім того, в Перелік включені Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Маврикій, Монако, Угорщина», — уточнив Карпушин.

Операції з контрагентами з Переліку визнаються контрольованими вже з 1 січня 2018 року.

Взагалі ж наша ДФС перевіряє операції з набагато більшим переліком країн. Це перехідний варіант: доки Україна не ввела в повному обсязі інформаційний обмін між країнами в рамках BEPS, в рамках трансфертного ціноутворення перевіряються операції не тільки з низькоподатковими юрисдикціями, а й з усіма контрагентами, які не платять податок на прибуток у себе на батьківщині.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua