Шведські робочі стверджують, що не бояться автоматизації


Шведські робочі стверджують, що не бояться автоматизації

Скандинавська економічна модель настільки добре захищає права трудящих, що компанії вважають за краще заздалегідь перенавчати співробітників для роботи з новими технологіями, замість того, щоб скорочувати їх, пише New York Times.

Шведські робочі зовсім не бояться автоматизації. На їхню думку, роботи тільки покращують умови їхньої праці, дозволяючи видобувати срібло, цинк і свинець із глибоких шахт, сидячи в зручній кімнаті і керуючи технікою за допомогою джойстика. «У шахті так багато роботи, що люди ніколи не залишаться без діла», – впевнений робочий компанії Boliden на прізвище Перссен.

Шведська економічна модель настільки добре захищає права своїх громадян, що ніхто не боїться в разі втрати роботи залишитися на вулиці. Американці, втративши роботу, опиняються без медичної страховки, без грошей на оплату житла і без перспективи оплатити коледж своїм дітям. У Скандинавії безкоштовна медицина і освіта, а компанії вчасно перевчають робітників відповідно до нових вимог, а не звільняють їх.

Профспілки в Скандинавії мають колосальний вплив на корпорації, держава виплачує допомогу по безробіттю, а працівники щиро довіряють своїм роботодавцям. Для тих, хто втратив роботу, існують спеціальні організації, які допомагають набути нових знань і знову працевлаштуватися. Тільки в цьому році 83% учасників подібних програм знайшли нову роботу, а 2/3 з них отримують таку ж зарплату або навіть вищу.

І поки Північна Америка, решта Європи і Азія панікують з приводу втрати робочих місць через мігрантів і роботів, скандинави вважають, що автоматизація допоможе їхнім компаніям працювати краще і ефективніше. «Якщо в Швеції ви запитаєте лідера профспілки, чи боїться він нових технологій, він відповість вам: “Я боюся застарілих технологій”, – заявив міністр працевлаштування та інтеграції Юльва Йоханссон. – Ми не прагнемо зберегти робочі місця. Ми піклуємося про робітників – а місце для них ми підшукаємо нове».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування