Carlsberg інвестує в штучний інтелект для створення нових сортів пива


Carlsberg інвестує в штучний інтелект для створення нових сортів пива

Данська пивоварна компанія Carlsberg інвестує мільйони євро в дослідження в сфері штучного інтелекту, розраховуючи використовувати технологію для розробки нових видів пива і контролю якості продукції.

Про це пише Financial Times, повідомляє “Інтерфакс Україна”.

Партнерами компанії виступають Microsoft і два університети. Технологія передбачає аналіз напоїв за допомогою штучного інтелекту і різних сенсорів, що розпізнають смак і аромат напоїв.

За словами співробітника дослідницької лабораторії Carlsberg Йохена Форстера, використання технології допоможе на третину скоротити час створення нового смаку пива, що зараз становить від 9 до 24 місяців.

На сьогодні запахи і смакові особливості напоїв визначають спеціальні експерти методами хроматографії і спектрометричного аналізу, і кожна проба триває кілька годин.

Carlsberg інвестує в дослідження 28 млн данських крон (4 млн доларів), ще 18 млн крон надасть державний фонд Innovation Fund Denmark.

Форстер зазначив, що технологію можна використовувати не лише в пивоварній галузі, але й у виробництві продуктів харчування і ліків.

Крім того, сенсори в поєднанні зі штучним інтелектом здатні визначати вміст забруднювальних речовин у воді, ґрунті атмосфері.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування