Кабмін вирішив докапіталізувати Ощадбанк на 5,75 млрд грн


Кабмін вирішив докапіталізувати Ощадбанк на 5,75 млрд грн

Кабінет міністрів України затвердив додаткову капіталізацію державного Ощадбанку на 5 млрд 750 млн грн.

Відповідне рішення було ухвалено урядом на сьогоднішньому засіданні, передають “Українські новини”.

Зокрема, уряд вирішив збільшити статутний капітал банку на 5,75 млрд грн шляхом випуску 4957 додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням 100% акцій у держвласності.

Для докапіталізації банку Мінфін випустить ОВДП на зазначену суму з терміном обігу до 16 років та відсотковою ставкою 9,2% річних в обмін на акції додаткової емісії Ощадбанку.

В результаті статутний капітал банку збільшиться до 49,5 млрд грн.

Читайте також: Мінфін планує вихід Ощадбанку на IPO наприкінці 2021

Раніше перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова повідомляла, що Ощадбанку знадобиться докапіталізація, у зв’язку з погіршенням якості кредитного портфеля. За її словами, ще влітку докапіталізація Ощадбанку, у зв’язку з переходом на МСФЗ 9, була не потрібна. «Але з вересня низка великих компаній припинили обслуговувати кредити. Зараз, у зв’язку з тим, що старий кредитний портфель погіршується, можливо, така докапіталізація буде потрібна. Ми зараз в дискусії з НБУ і Ощадбанком, щоб визначити цифру потенційної докапіталізації», – сказала Оксана Маркарова.

«Ощадбанк потребує докапіталізації через зниження якості кредитів, виданих великим бізнес-групам, і знецінення застав за такими кредитами», – заявили в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування