Кабмін знизив річну процентну ставку на позики для обороноздатності


Кабмін знизив річну процентну ставку на позики для обороноздатності

Кабінет міністрів знизив з 19% річних до 15% річних граничну процентну ставку за кредитами в національній валюті, залученими під держгарантії в рамках виконання програм підвищення обороноздатності та безпеки держави.

Відповідне рішення закріплене постановою Кабміну №1007 від 6 грудня 2017 року, яка вносить зміни в урядову постанову “Деякі питання виконання програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави” №779 від 26 жовтня 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з текстом постанови №1007, процентна ставка за кредитами (позиками), залученими в національній валюті, не повинна перевищувати 120% розміру облікової ставки Національного банку України (НБУ), що діяла на момент укладення кредитної угоди (договору позики) або 15% річних.

В рамках постанови №779 граничну процентну ставку за кредитами в національній валюті встановлено на рівні 19% річних.

У пояснювальній записці, що є в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, вказується, що відповідне рішення прийнято у зв’язку зі зниженням ринкових кредитних ставок на тлі зниження облікової ставки НБУ з кінця 2016 року до жовтня 2017 року.

“На момент ухвалення постанови (№779 – Ред.) облікова ставка НБУ становила 15%. В кінці 2016 року правління НБУ знизило облікову ставку до 14% (з 28 жовтня 2016 року), потім у 2017 році до 13% (з 14 квітня 2017 року) та до 12,5% (з 26 травня 2017 року)… Поступове зниження облікової ставки спричинило позитивну реакцію процентних ставок за кредитами банків, що надаються юридичним особам”, – зазначено в пояснювальній записці.

Затверджені урядом у жовтні 2016 року умови кредитування програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності держави, визначають право залучення кредитних ресурсів строком не менше ніж на три роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування