Гройсман повідомив, коли очікувати на стабілізацію курсу гривні


Гройсман повідомив, коли очікувати на стабілізацію курсу гривні

Голова Кабінету міністрів Володимир Гройсман очікує стабілізацію курсу гривні у січні 2018 року на тлі вичерпання сезонних факторів, що впливають на вартість нацвалюти.

“Коливання курсу – абсолютно сезонний характер…, в грудні завжди так відбувається. У січні відбувається стабілізація, і це абсолютно очевидно”, – сказав він під час прес-конференції в Києві в п’ятницю.

Кажучи про закладений у держбюджеті-2018 курс 30,1 грн/$1 до кінця року, глава уряду підкреслив, що це лише прогноз, і не факт, що він виправдається.

“Звертаю увагу, що сьогодні немає підстав говорити про те, що ми очікуємо якісь серйозні коливання. Об’єктивні обставини відсутні”, – сказав В. Гройсман.

Як повідомлялося, курс гривні з 5 квітня 2017 року перебував у низхідному тренді, який, за винятком невеликих перерв, тривав до 29 серпня. За вказаний період часу національна валюта подорожчала до долара США на 6,4% – до 25,4525 грн/$1.

В останній торговий день серпня курс гривні почав поступово слабшати і до 21 грудня просів на 9,6% – до 27,895 грн/$1.

НБУ пов’язує поступове ослаблення гривні із сезонними факторами і заявляє про відсутність для цього фундаментальних підстав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування