У Китаї торгують біткойнами, незважаючи на заборону влади


У Китаї торгують біткойнами, незважаючи на заборону влади

Після заборони на біржові торги криптовалютами в Китаї, в країні стала процвітати позабіржова торгівля біткойном. Це може спонукати китайський уряд ввести повну заборону на оборот криптовалют, пише South China Morning Post.

Незважаючи на заборону ICO і криптовалютних бірж, китайці знайшли спосіб торгувати біткойном, минаючи заборони уряду. Вони стали здійснювати операції з біткойном безпосередньо один з одним. «Після періоду затишшя, коли інвестори намагалися перетравити урядову заборону, китайська блокчейн-спільнота знову в грі, – говорить глава Sino Global Capital Метью Грехем. – Ми очікуємо, що тенденція буде розвиватися».

У Китаї кількість позабіржових платформ з торгівлі криптовалютою починає рости. Якщо до жовтня їх було чотири, то тепер – 21. За даними одного такого сайту LocalBitcoins, щотижневий обсяг «прямої» торгівлі біткойнами зріс на 250%, в порівнянні з вереснем, коли заборони ще не було.

Китайці також активно купують і продають біткойни в месенджерах, говорить президент Асоціації біткойн-операторів Гонконгу Леонхард Уізе. Ще недавно найпопулярнішим додатком для цього був WeChat, китайський аналог WhatsApp, але страх стеження спонукає багатьох інвесторів переходити на зашифрований Telegram. «Telegram дуже популярний для великих позабіржових угод, – каже він. – У той час як WeChat використовується менш параноїдальними, дрібними інвесторами».

За словами Грехема, в Китаї навіть з’явилися посередники, які гарантують успішне проведення операції з криптовалютою за комісію в розмірі 1-5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування