Систему розпізнавання облич в аеропортах США хочуть оголосити поза законом


Систему розпізнавання облич в аеропортах США хочуть оголосити поза законом

У дев’яти американських аеропортах вже працює експериментальна система розпізнавання облич, встановлена Міністерством національної безпеки. Однак звіт, складений трьома співробітниками Центру конфіденційності і технологій Джорджтаунського університету у Вашингтоні, демонструє, що ця система дуже неточна і не цілком законна.

Як повідомляють Engadget і Verge, програма використовується для сканування облич мандрівників, що залишають країну. Зібрані дані порівнюються з біометричною базою даних нібито для того, щоб виявити людей, які видають себе за інших. Однак, зазначають автори доповіді, система помиляється занадто часто. В середньому вона помилково піднімає тривогу в 1 випадку з 25, навіть якщо у людини є посвідчення особи і проїзні документи.

Крім того, як вважають дослідники, програма не цілком законна. На неї витрачено до $1 млрд, але ні Конгрес, ні саме Міністерство національної безпеки не отримали переконливих доказів її необхідності. Конгрес не санкціонував збір біометричних даних громадян США за допомогою технології розпізнавання облич. Виходить, що міністерство не має права сканувати особи американців, але продовжує робити це, порушуючи тим самим закон.

Автори доповіді рекомендують Міністерству нацбезпеки припинити дію програми до отримання дозволу від Конгресу, гарантувати конфіденційність отриманих даних і ефективність роботи технології.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua