Мозок несвідомо ділить обличчя перехожих на друзів і ворогів


Мозок несвідомо ділить обличчя перехожих на друзів і ворогів

Коли людина йде вулицею, її мозок підсвідомо відзначає певні обличчя і ігнорує інші. Фахівці Єврейського університету в Єрусалимі встановили, що свідомість ділить людей на дві групи: тих, від кого виходить загроза, і тих, хто викликає довіру.

Ран Хассіна і його дослідницька команда провели шість експериментів з 174 учасниками, в ході яких їм показували набори зображень, що швидко змінюють одне одного, і просили натискати кнопку комп’ютера щоразу, коли вони бачать знайоме обличчя. Під шквалом картинок, що швидко змінюються, мозку потрібно кілька секунд, щоб зрозуміти, що він бачить обличчя і «передати» зображення на обробку. Дослідники звернули увагу, що швидше за все людина розпізнавала ті обличчя, які асоціювалися з владою і силою.

Перед мозком стояло гігантське завдання: визначити, які стимули «заслуговують на увагу, а які ні, пояснює Хассіна. Ментальний алгоритм, який розробили дослідники, вказує на пріоритет влади та потенційну загрозу.

Робота ізраїльських фахівців, опублікована в журналі Nature Human Behavior, допоможе краще зрозуміти аутизм, пост-травматичний розлад та інші захворювання. Можна буде навчити і розучити людей сприймати певні риси як загрозливі або як соціально значущі, пише EurekAlert.

«Дослідження дозволяє заглянути в несвідомі процеси, які керують нашою свідомістю, — говорить він. — Ці процеси динамічні і часто грунтуються на особистих мотиваціях. Гіпотетично, якщо ви шукаєте собі пару, ваш мозок буде „бачити“ людей інакше, ніж коли у вас вже є стосунки. Несвідомо він буде збільшувати пріоритет облич потенційних партнерів і фільтрувати інші обличчя. Те саме може бути вірно і для інших мотивацій, наприклад, прагнення до безпеки. Очі можуть обирати певні „загрозливі“ обличчя в натовпі, щоб уникати їх».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування