НБУ визначив порядок відкриття ексроу-рахунку


НБУ визначив порядок відкриття ексроу-рахунку

Національний банку України (НБУ), в зв’язку з впровадженням в законодавче поле нового типу рахунків – рахунку умовного зберігання (екскроу), розробив порядок відкриття таких рахунків.

Відповідний порядок зафіксований постановою правління НБУ “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” № 133 від 18 грудня 2017 року, яка набирає чинності з 21 грудня.

Як повідомляється на веб-сайті центробанку, документ, зокрема, визначає порядок відкриття і закриття рахунків умовного зберігання, перелік необхідних документів від клієнта для відкриття ескроу-рахунку, а також виключний перелік операцій, які можна здійснювати за таким рахунком.

У постанові також прописаний порядок відкриття поточного рахунку типу “Н” представництву донорської організації, врегульовано питання звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти, що є на банківському рахунку, шляхом договірного списання за платіжною вимогою обтяжувача.

Крім цього, в рамках постанови нерезиденти-інвестори наділяються правом відкривати ескроу-рахунки для перерахування коштів бенефіціарам, акції яких купуються відповідно до вимог норм закону “Про акціонерні товариства”.

Документ встановлює ексроу-агентом банк, що відриває відповідний рахунок. У функції ескроу-агента входить укладання договорів із заявником вимоги; зарахування коштів на рахунок ескроу, відкритий заявником вимоги, і перерахування цих коштів на рахунок бенефіціара або виплата бенефіціару коштів готівкою; встановлення особи бенефіціара і перевірка наявності у нього права на отримання коштів; перерахування коштів бенефіціарам протягом трьох років.

За даними НБУ ухвалення відповідної постанови сприятиме підвищенню рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах, забезпечить механізм розрахунків під час процедури squeeze-out (обов’язковий продаж простих акцій акціонерами на вимогу власників домінуючого або контрольного пакета акцій), визначеної законом “Про акціонерні товариства”, врегулює правовідносини, що виникають під час відкриття, використання і закриття ескроу-рахунків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua