«Кільком маргіналам вдалося створити технологію, яка міняє світ»


«Кільком маргіналам вдалося створити технологію, яка міняє світ»

Колумніст Bloomberg Макс Шафкін визнає, що 2017 рік був непростим для технологічної спільноти, але є надія, що в наступному році ситуація зміниться. Шафкін відібрав 7 причин відчувати оптимізм з приводу найближчого майбутнього.

1. Підвищиться швидкість мобільного інтернету

Часи, коли користувач отримував колосальні рахунки за випадково скачаний додаток, минули, але швидкість і вартість мобільного інтернету як і раніше залишаються проблемою в багатьох країнах. Шафкін передбачає, що в наступному році стандарт 5G радикально змінить ситуацію — якість мобільного інтернету покращиться, а швидкість передачі даних збільшиться в 100 разів. Турбуватися про витрачені гігабайти більше не доведеться. Більш того, 5G може вивести на ринок нових гравців, які складуть конкуренцію операторам-монополістам. Процес піде на користь всім — до 2035 року технологія 5G принесе світовій економіці $3,2 трлн і створить 22 млн робочих місць.

2. Пристрої порозумнішають

Завдяки 5G швидкі обчислювальні системи стануть більш доступними. Всі операції будуть проходити віддалено, а швидкість інтернету дозволить передавати великі обсяги даних на будь-які відстані. Так, зображення з камер робомобілів будуть оброблятися без затримок, а медичні цифрові пристрої нарешті отримають широке застосування. Складні алгоритми машинного навчання можна буде впроваджувати навіть у найпростіші пристрої, вважає Шафкін. Як наслідок, гаджети стануть більш розумними і безпечними.

3. Акумулятори будуть всюди

Нові технології на виробництві вже дозволили зробити батареї більш дешевими і при цьому більш ефективними. Колумніст наводить як приклад голову Tesla Ілона Маска, який пообіцяв за 100 днів побудувати в Австралії потужну батарею на 100 МВт — і вклався в терміни. Слідом за Tesla на ринок виходять інші компанії, які також розробляють великі системи зберігання енергії. Так, обійти рекорд Маска планує Hyundai, яка збирається побудувати в Південній Кореї літій-іонну батарею потужністю 150 МВт.

4. Починаються нові космічні перегони

У минулу п’ятницю приватна аерокосмічна компанія SpaceX здійснила черговий прорив. Вперше їй вдалося одночасно відправити в космос космічний корабель Dragon і ракети Falcon 9, що вже літали. У перспективі такі запуски дозволять рекордно знизити вартість космічних місій. Очікується, що вже в січні SpaceX випробує багаторазову ракету-важковаговик Falcon Heavy, яка відкриє нові можливості для вивчення космосу. Над космічними проектами працюють і інші приватні компанії. Planet Labs обіцяє скоротити вартість запуску супутників, а Blue Origin обіцяє зробити туристичні поїздки на орбіту дорогою, але цілком реальною розвагою.

5. Предмети дешевшають

Ефект масштабу виробництва призвів до здешевлення багатьох технологій. Чималу роль у цьому зіграв онлайн-рітейлер Amazon, який дає рівний доступ до торгового майданчику як великим компаніям, так і дрібним стартапам. Приміром, маловідомий виробник IoT-камер Wyze Labs може продавати свої пристрої всього за $26 з урахуванням доставки, тоді як схожий продукт від відомої компанії Nest коштує $200. Назва бренду в умовах Amazon-економіки вже не має великого значення. Люди все менше реагують на маркетингові ходи великих корпорацій і вже не прагнуть купувати товари тільки у перевірених компаній. Простіше знайти продукт дешевше і ретельно вивчити відгуки.

6.Біткойн!

Шафкін пропонує на час забути про швидкий заробіток на криптовалюті і неспроможність біткойна як валюти. “Важливо, що біткойн-манія в принципі трапилася. Колумніст вважає дивним той факт, що біткойн набув популярності в часи, коли невелика група корпорацій на чолі з мільярдерами-засновниками контролює весь технологічний ринок.

7. З’являються нові медіа

Google і Facebook, на думку Шафкіна, заробили величезні гроші на інтернет-рекламі, але при цьому не навчилися грамотно управляти своєю рекламною владою. На щастя, на ринку з’являються менші компанії, які розважають людей, але не несуть великих ризиків. Так, популярна платформа Snapchat хоч і впала в ціні, але зате уникнула проблеми фальшивих новин. Інший приклад — сервіс Patreon, який дозволяє заробляти своєю творчістю, або додаток HQ Trivia з тестами на ерудицію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua