Світу досі потрібна СОТ - Bloomberg


Світу досі потрібна СОТ - Bloomberg

Сьогодні важко знайти щось цікаве у Світовій організації торгівлі. Заблокована на багато років численними переговорами, які нікуди не ведуть, вона, схоже, втратила свою користь. Минулого тижня зустріч міністрів торгівлі завела ситуацію в глухий кут. Але чому варто через це хвилюватися?

Про це в редакційній статті пише Bloomberg. Відповідь на це питання в тому, що свобода торгівлі, характерна тільки для капіталізму, стала найбільш потужним рушієм економічного процвітання, яке світ бачив у своїй історії. Уряди можуть використовувати СОТ для поліпшення стандартів життя в різних куточках планети. І саме це вони робили з 1945 року на чолі з США. Без прихильності до вільної міжнародної торгівлі організація приречена стати недоречною.

Ключовим принципом СОТ, так само як і для його попередниці “Генеральної угоди про тарифи і торгівлю”, залишається взаємність. Кажучи простими словами, цей підхід ставить за мету зробити вільну торгівлю політично доцільною. Для умовної країни “А” було б краще, якщо б вона зменшила свої тарифи на імпорт в односторонньому порядку, але ця зміна пройде м’якше, якщо умовна країна “Б” теж знизить свої тарифи.

Ця формула була неймовірно успішною в перше десятиліття діяльності “Генеральної угоди про тарифи і торгівлю” в основному тому, що США бажали вести світ в цьому напрямку. Але протягом останніх років впевненість у тому, що вільна торгівля – це добре, послабшала.

Все частіше уряди регресують до меркантильності – помилкового твердження, що країни виграють від торгівлі тільки тоді, коли їхній експорт перевищує імпорт. До того ж, коли “Генеральна угода” і СОТ зменшили тарифи, торговельна лібералізація стала більш складною і політично навантаженою регуляторними перешкодами замість податків на кордонах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua