Посилки за новими правилами: як тепер українці замовлятимуть товари з-за кордону


Посилки за новими правилами: як тепер українці замовлятимуть товари з-за кордону

Українці отримали нові правила ввезення посилок з-за кордону. Про них говорили давно, а затвердили разом з бюджетом-2018, який був остаточно прийнятий 7 грудня. Бажаючи його наповнити, нардепи прийняли поправки до податкового кодексу, встановивши ліміт на безмитне ввезення посилок в країну, повідомляє “Сегодня”.

Тепер пересічний українець на одне ім’я та адресу зможе без мита отримувати не більше трьох посилок на місяць вартістю до 150 євро кожна (зараз – близько 4,8 тис. грн). За кожну посилку понад норму доведеться заплатити мито – 20% від її вартості.

Зараз безмитне обмеження по вартості теж становить 150 євро, але кількість посилок не обмежена. За сплатою мита стежитиме поштовий оператор: “Якщо вартість відправлення перевищує 150 євро, при отриманні замовник оплачує послуги брокера і оформлення митної декларації”, – пояснюють в одній з найбільших служб доставки.

За даними дослідження, в середньому один українець робить близько 13 покупок на рік з доставкою з-за кордону, а середня вартість одного замовлення – 1291 грн. Тому приватні особи, на думку експертів, цілком можуть вкластися у встановлений новим законом ліміт, а нововведення вдарить тільки по “сірих” постачальниках, які дроблять партію товару і завозять частинами без сплати мит.

Щоправда, українські шопери обговорюють і інші нюанси: “Посилки іноді по два-три місяці їдуть, розрахувати точно, коли вони приїдуть в Україну, неможливо”, – пише у соцмережах Ангеліна.

Однак, механізму перевірки та відстеження посилок ще немає – Мінфін мав намір доручити ДФС створити і впровадити електронну систему, яка буде фіксувати одержувача і підраховувати кількість посилок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua