Bosch інвестує 20 млрд євро у виробництво акумуляторів


Bosch інвестує 20 млрд євро у виробництво акумуляторів

Якщо компанії вдасться побудувати завод з виробництва акумуляторних батарей потужністю 200 ГВт*год до 2030 року, вона займе 20% ринку і вийде на лідируючі позиції, пише Electrek.

Bosch – один з найбільших у світі постачальників для автовиробників, і компанія інвестує величезні кошти в запчастини для електрокарів, щоб підтримати електрифікацію галузі. Однак, до недавнього часу Bosch не виробляла один з найважливіших компонентів – акумуляторні батареї.

Рік тому компанія купила стартап з виробництва твердотільних акумуляторних батарей Seeo Inc, і відтоді зрідка ділилася планами щодо виведення на ринок нової технології до 2020 року – блоків батарей потужністю 50 кВт*год і вагою 190 кг. Проте, мови про виробництво акумуляторів не було. Але судячи з останніх коментарів дирекції, саме цим Bosch збирається зайнятися в 2018 році.

За словами головного виконавчого директора компанії Фолькмара Деннера, Bosch може інвестувати €20 млрд, щоб до 2030 року створити завод з виробництва акумуляторних батарей потужністю 200 ГВт*год. «Якщо ми займемо навіть 20% ринку в цій галузі, це забезпечить нам лідируючі позиції. Проте, для нас такі вкладення досить ризиковані. І не в фінансовому плані – з цим у Bosch проблем немає. Але з точки зору бізнесу подібні рішення треба прораховувати максимально обережно», – пояснив Деннер. Він також додав, що якщо компанія почне виробляти акумулятори, то це буде нове покоління твердотільних батарей.

Якщо Bosch прийме таке рішення, то це буде найбільша інвестиція у виробництво акумуляторних батарей в історії. Навіть Gigafactory 1 Tesla в Неваді, яка поки вважається найбільшим в світі заводом в цій галузі, буде володіти виробничою потужністю 105 ГВт*год.

Але найцікавіше саме рішення компанії сконцентруватися на випуску твердотільних акумуляторних батарей. Поки вони набагато безпечніші від літій-іонних батарей, але у них багато своїх недоліків (наприклад, нижча провідність електроліту і прогалини в шарах, які призводять до коротких замикань). Крім того, поки ніхто не виробляв їх у досить великому розмірі і за ціною, яка здатна конкурувати з літій-іонними акумуляторами. Інвестиції в €20 млрд цілком можуть це виправити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування