Україна має розпочати переговори з МВФ щодо нової програми до завершення чинної, - НБУ


Україна має розпочати переговори з МВФ щодо нової програми до завершення чинної, - НБУ

Національний банк констатує, що Україна повинна почати переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми до завершення чинної.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

“На сьогодні рівень системних ризиків є помірним, проте існує ймовірність його підвищення в наступному році. Ключові ризики для фінансової стабільності – припинення співпраці з МВФ, повільні структурні зміни в економіці, низька ефективність роботи державних банків і слабкість правової системи”, – йдеться у ньому.

Відзначається, що без підтримки міжнародних інститутів успішне рефінансування 20 млрд доларів суверенного і гарантованого державою боргу з терміном погашення у 2018-2020 роках малоймовірне.

При цьому зазначається, що в другій половині 2017 не відбулося істотних змін у макроекономічному середовищі.

Економічне зростання було повільним, проте прискориться до понад 3% з 2018 року. Волатильність обмінного курсу була помірною.

Довідка Finance.ua

  • Чинна програма кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) почалася в березні 2015 року і триватиме до березня 2019 року.
  • Загальний обсяг програми склав 17,5 млрд доларів, тоді як Україна поки що залучила тільки 8,7 млрд доларів з усієї суми (перший транш на 5 млрд доларів – у березні 2015 року, другий – на 1,7 млрд доларів в серпні 2015 року, третій – на 1 млрд доларів у вересні 2016 року, четвертий – на 1 млрд доларів в квітні 2017 року).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
В Контексті Finance.ua
Опитування