Кількість грошей, залучених через ICO, перевищила $4 млрд


Кількість грошей, залучених через ICO, перевищила $4 млрд

Незважаючи на стурбованість регуляторів по всьому світу, обсяг коштів, залучених через ICO, перевищив $4 млрд, пише WSJ. При цьому основна частина цих коштів була зібрана саме в 2017 році: ще в 2016 цей показник дорівнював $225 млн.

2017 рік у цілому став проривним для всього, що прямо або побічно пов’язане з біткойном, криптовалютою і блокчейном. Разом з ростом криптовалют, особливо біткойна, який на початку року ще недотягував до $1000, а тепер коштує $17000, зріс і ринок ICO. За даними дослідницької компанії Autonomous Research, за підсумками 2016 року кількість коштів, залучених через первинне розміщення криптовалют, склала $225 млн. Цього року ця кількість збільшилася в 18 разів.

Проте, число критиків такої моделі залучення капіталу стає дедалі більшим. Про небезпеку і ризикованість ICO висловилися регулятори практично всіх великих держав. Вони попереджають, що людина, що інвестує в такий спосіб, ніяк не захищена законодавчо, чим і користується безліч недобросовісних компаній. З останніх звинувачень: колишній представник Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), професор Стенфордського університету Джозеф Грундфест заявив, що ICO є порушенням всіх існуючих норм і закликав SEC ввести заборонні заходи якомога швидше.

У 2017 році велику кількість стартапів залучило фінансування через ICO. Вони відсвяткували успіх, позмагалися в тому, кому вдалося залучити більше інвестицій, і повільно шум затих. Далі настає найскладніше. Компаніям доведеться реалізовувати те, на що вони збирали гроші, і на цьому етапі багато хто чекає появи проблем. Очевидно, що в 2018 році ми побачимо перші справжні успіхи і провали моделі ICO, тому що потрібно буде показувати результати. При цьому вже з’явилися перші випадки шахрайства і втрати грошей інвесторами. Наприклад, ми писали, як хакери пограбували компанію Tether на $30 млн в криптовалюты.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua