У Нідерландах освітили 30 км дамби без електрики (відео)


У Нідерландах освітили 30 км дамби без електрики (відео)

Історична дамба в Нідерландах отримала футуристичну і екологічно чисту підсвітку: коли по ній проїжджає автомобіль з увімкненими фарами, запалюються ліхтарі, які не потребують електрики.

Дамба Афслютдейк довжиною 30 км і шириною 90 м була побудована на початку ХХ століття, перегороджуючи затоку Зёйлерзее в Північному морі, і з’єднує Північну Голландію і Фрісландії. По ній проходить шосе А7 і щодня проїжджають 20 тисяч машин. Її і вирішили першої висвітлити інженери студії Roosegaarde, глава якої виявився онуком архітектора дамби Дірка Роозенбурга.

Фахівці студії, які працювали над проектом Gates of Light, черпали натхнення в природі, а точніше – у відбиваючих властивостях крил метеликів. Інженери вирішили повторити цей трюк, покривши дамбу світловідбиваючим шаром з невеликими призмами, що вловлюють і розсіюють світло автомобільних фар. Таким чином, на освітлення дороги не потрібна електрика.

Gates of Light – частина більш масштабного інноваційного проекту Icoon Afsluitdijk, заснованого урядом Нідерландів, і спрямованого на те, щоб зробити до 2030 року всі національні дороги енергетично нейтральними. Серед іншого, він включає використання для освітлення флуоресцентних водоростей і отримання відновлюваної енергії за допомогою повітряних зміїв, пише Quartz.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування