АМКУ оштрафував "Київстар" на 21,3 млн гривень за "посекундну тарифікацію"


АМКУ оштрафував "Київстар" на 21,3 млн гривень за "посекундну тарифікацію"

Антимонопольний комітет України 14 грудня ухвалив рішення у справі проти відповідача АТ “Київстар” про недобросовісну конкуренцію. Накладено штраф в розмірі 21,3 млн грн. Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці в Facebook.

Йдеться про розповсюдження інформації про умови тарифікації, яка “вводить в оману” (порушення статті 15-1 Закону україни “Про захист від недобросовісної конкуренції”), уточнив голова АМКУ.

“Оператор у своїй комунікації про умови тарифікації використовував три типи тверджень, у двох з яких зазначалося, що тарифікація “посекундна”. За фактом це твердження помилкове — вартість повної хвилини розмови списувалася в першу секунду розмови. Накладено штраф в розмірі 21 307 597 грн”, — написав Терентьєв.

У свою чергу, в компанії “Київстар” виданню Delo.UA повідомили, що тарифікація голосових дзвінків в мережі відповідає закону “Про телекомунікації” та іншим нормативним актам, а також поширеній практиці на ринку. “Відзначимо, що всі оператори мобільного зв’язку України застосовують один і той самий принцип тарифікації”, — підкреслили в компанії. При цьому додали, що претензії АМКУ стосуються не самої тарифікації, а “виключно того, як компанія інформувала абонентів”.

Оператор зараз розглядає питання про оскарження рішення антимонопольного відомства.

Нагадаємо, що АМКУ вже штрафував “Київстар” на 54,4 тис. грн за неподання інформації у встановлений комітетом термін.

У вересні 2017 року Антимонопольний комітет оштрафував мобільного оператора lifecell на 19,5 млн грн за тим самим обвинуваченням — “посекундна” тарифікація.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування