10 питань про те, як виглядатиме фінритейл для МСБ до 2020 року


10 питань про те, як виглядатиме фінритейл для МСБ до 2020 року

Розвиток нових технологій обіцяє чимало вигод не тільки банкам і їхнім клієнтам, а й малому і середньому бізнесу. Про це йшлося на конференції FinRetail – 2017, інформаційними партнерами якої виступили «Мінфін» і Finance.ua.

Які інноваційні продукти можуть отримати клієнти МСБ вже в найближчому майбутньому, розповів керівник департаменту продажів і розвитку бізнесу РЕНОМЕ-СМАРТ Валерій Сіроштан.

1. Що банки зможуть запропонувати малому і середньому бізнесу в наступному році?

На мій погляд, найбільш актуальними для клієнтів МСБ є такі рішення – юридично значимий електронний документообіг, легкі рішення для мобільного телефону за банківськими операціями та дешевий еквайринг, легко інтегрований в системи клієнтів. Боюся, в наступному році банки не запропонують своїм клієнтам подібних рішень, тому що всі так само будуть концентруватися на рішеннях для фізичних осіб і великому корпоративному бізнесі. Важливим є повне усвідомлення, що МСБ – це не щось посередині, а окрема ніша і сегмент, який потребує окремої уваги.

2. Які середньострокові плани (протягом наступних трьох років) у цьому напрямку?

Думаю, що протягом 3 років ми побачимо на ринку якісне технологічне рішення, яке в комплексі вирішує всі транзакційні й облікові проблеми клієнта МСБ. Також хотілося б побачити в цьому рішенні можливість управляти в одному вікні рахунками в різних банках, контролювати складські запаси і формувати будь-яку звітність. Хто з банків першим це зробить, той і буде законодавцем моди.

3. Як буде виглядати ринок в 2020-му?

Зараз багато банків заявляють про МСБ як пріоритетний напрямок. Думаю, до 2020 викристалізуються 5-6 сильних гравців, які живуть в універсальних стратегіях і 2-3 спеціалізовані гравці саме в МСБ. Я б назвав це оптимальним і оптимістичним сценарієм.

4. Назвіть три найзатребуваніші продукти серед МСБ в найближчому майбутньому.

Юридично значимий електронний документообіг, легкі рішення для мобільного телефону за банківськими операціями та дешевий еквайринг, легко інтегрований в системи клієнтів.

5. Яка роль фінтеху в цьому розвитку?

Я вірю, що фінтех в рамках своїх В2В-стратегій допоможе класичним банкірам більш якісно сформувати продукти для МСБ. В окремі проекти без банків в рамках поточного законодавства віриться насилу. Але побачити щось на зразок майданчика КУБ від Привату було б дійсно цікаво. Але, знову ж таки, повторюся, важливою є законодавча база.

6. Що потрібно зробити, щоб не відставати від ринку в сучасній діджитал-епосі?

Потрібно не стояти на місці і розвиватися, розуміючи потреби клієнтів.

7. У вас багато партнерів за кордоном. Розкажіть, чим відрізняється український ринок від більш розвинених? Чого бракує, а чим можна похвалитися?

З негативної точки зору наш ринок відрізняється відсутністю якісної законодавчої бази для ривка в діджитал. Потрібно визнати, що зрушення є і НБУ намагається створити ґрунт в цьому напрямку, але якось несистемно все це виходить. В результаті це гальмує галузь. А з позитивного боку, у нас дуже багато новацій і людей, які рухають свої ідеї. Ми ще не зашорені, як основна частина Європи, ми не боїмося експериментувати і йти проти очевидних авторитетів. У нас, якщо хочете, є дух стартаперів. Український ринок більше нагадує азіатські ринки, що динамічно розвиваються (Близький Схід, Південно-Східна Азія), але без адекватної законодавчої підтримки. Але будемо сподіватися, що поки.

8. Стартапи починають співпрацювати з великим бізнесом. Наскільки така модель має право на життя в Україні. Чи бачите ви успішні приклади такої співпраці?

Ні, поки не бачу. Але саме в цьому лежить ключ до успіху – класичним банкам бракує ідей та інновацій стартапів, а стартапам бракує платформ, де можна застосувати свої ідеї. На мій погляд, в поточному стані розвитку ринку банки і стартапи це як інь і янь, тільки ідеально можуть доповнювати один одного, але важливо побудувати комунікацію і знайти формулу розвитку взаємин. Просте поглинання стартапу банком тільки вб’є стартап і не дасть ніякого ефекту. Я дуже вірю, що банки прийдуть до взаємодії зі стартапами в формі енейблінгу, коли навколо банку обертаються 5-6 стартапів, які працюють в конкретних проектах, і банк, розвиваючи ці проекти, на партнерських засадах будує відносини зі стартапом. Це такого роду фріланс.

9. Що ви плануєте зробити для того, щоб малий і середній бізнес отримав більше можливостей?

У нас є кілька проектів саме з концентрацією для МСБ – це проекти в сфері транзакцій і комплексів з повної заміни касового вузла пристроями самообслуговування.

10. Назвіть найцікавіші, на вашу думку, продукти, на які варто звернути увагу на ринку.

Документообіг Вчасно, монобанк, mPOS.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua