Нові редакції трьох процесуальних кодексів набрали чинності


Нові редакції трьох процесуальних кодексів набрали чинності

Нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства набрали чинності.

Рішення про дату набрання чинності кодексів було прийнято на пленумі нового Верховного Суду 30 листопада.

Нові процесуальні кодекси набирають чинності одночасно з початком роботи нового Верховного Суду 15 грудня.

При цьому зміни до Кримінального процесуального кодексу, зокрема про обмеження термінів досудового розслідування, стануть чинними через 3 місяці – 15 березня 2018 року.

Одним з нововведень процесуальних кодексів є введення поняття “зразкова справа” і “типова справу” для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів.

Згідно із законодавством, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, велика кількість яких визначає доцільність прийняття зразкового рішення, суд, який розглядає одну або більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з цим проханням.

У такій ситуації Верховний Суд розглядає зразкову справу як суд першої інстанції.

Рішення Верховного Суду в зразковій справі підлягає перегляду Великою палатою Верховного Суду в апеляційному порядку.

Також новим процесуальним законодавством вводяться штрафи для учасників судового засідання за зловживання процесуальними правами.

Крім того, з 15 грудня починає функціонувати в судах інститут наказного провадження і досудового врегулювання спору.

Відповідно до закону, в судах буде також функціонувати єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка фактично є втіленням принципу “електронного судочинства”.

“Електронний суд” починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією в газеті “Голос України” та на веб-порталі судової влади оголошення про запуск системи.

Крім того, процесуальними кодексами передбачено введення фільтрів для касаційного оскарження в залежності від суми спору.

Як повідомляли Українські Новини, 3 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №6232, яким передбачено нові редакції 3 процесуальних кодексів та внесення змін до ще 2 кодексів.

Національне антикорупційне бюро і заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос просили Президента Петра Порошенка ветувати цей закон.

Проте, 22 листопада Президент його підписав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування