2018-й буде роком гострого дефіциту вугільної продукції - експерт


2018-й буде роком гострого дефіциту вугільної продукції - експерт

Таку думку висловив Максим Немчинов, незалежний енергетичний експерт, один з авторів законопроекту про ринок вугілля, виступаючи в рамках круглого столу Європейської бізнес асоціації “Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов’язань України і фактор енергобезпеки“.

За його словами, в 2018 році ситуація навряд чи кардинально зміниться – буде падіння рівня власного видобутку вугілля, падіння виробництва товарної продукції до 2 млн т.

“На мою думку, потрібно терміново приватизувати, залучити приватні інвестиції і дати приватним інвесторам у такій ситуації працювати і заробляти гроші, поки є така можливість. Бо, як правильно сказав пан Вовк, це дуже інертний ринок. Сьогодні вкладаєш, а отримуєш післязавтра. Не завтра, а післязавтра. Тому в нас часу мало, і я вважаю, що 2018-й – це буде рік суцільного дефіциту вугільної продукції. Щодо ціноутворення – я вважаю, що однозначно це має бути відкритий ринок“, – зазначив він.

Щодо вартості енергоресурсу, Максим Немчинов підкреслив, що пікове споживання вугілля в умовах його дефіциту впливає на ціну палива, оскільки Україна імпортує вугілля, якого не вистачає, з-за кордону. “Почнемо з марки А. Коли у нас в 2016 році було пікове споживання – 13 млн т. А потім, у 2017 році, ми різко втратили цей ресурс. Що сталося на ринку – на ринку зняли майже 7 млн т пропозиції, і одночасно з’явився попит на зовнішніх ринках. Тому з’явився дефіцит. Ринок антрациту – дуже збалансований. Там не можна одночасно купити одну, дві або три тонни – це одразу призводить до зростання ціни“, – розповів Максим Немчинов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua