НБУ не має фахівців з небанківських фінустанов для регулювання цього ринку


НБУ не має фахівців з небанківських фінустанов для регулювання цього ринку

Національний банк констатує, що у нього відсутні фахівці з небанківських фінансових установ для регулювання даного ринку.

Про це в середу повідомив директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз.

“Ми не знаємо, які повноваження дасть нам закон. У нас немає фахівців з небанківського ринку. І ми не згодні, що не потрібно залучати до реформування Нацфінпослуг”, – сказав він.

Представник НБУ додав, що причина зволікання з ухваленням законопроекту про передачу повноважень Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Національному банку та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку полягає у відсутності цілісного бачення, як буде розвиватися фінансовий ринок після ліквідації комісії з регулювання ринків.

При цьому НБУ не бачить можливих шляхів розвитку небанківського ринку фінпослуг.

“Ми досі бачимо компанії з надутим балансом, в капіталі яких сміттєві цінні папери, небездоганна ділова репутація власників і керівників, відсутність стратегії і нерозуміння свого місця на ринку”, – сказав Бевз.

Довідка Finance.ua

 • В липні 2015 року Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді ліквідувати Нацфінпослуг з передачею її функцій НБУ та НКЦПФР.
 • В липні 2016 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про ліквідацію Нацфінпослуг. Відповідно до законопроекту, Національному банку будуть передані у підпорядкування страхові компанії, кредитні спілки, фінансові компанії та бюро кредитних історій.
 • НКЦПФР будуть передані недержавні пенсійні фонди, емітенти іпотечних сертифікатів, фонди фінансування будівництва/операцій з нерухомості та довірчі товариства.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua