Китай розробляє супербактерію для очищення води


Китай розробляє супербактерію для очищення води

Результатом бурхливого зростання китайської промисловості стало безпрецедентне забруднення навколишнього середовища, в тому числі водних ресурсів. Щоб впоратися з проблемою, уряд Піднебесної підвищив штрафи для підприємств за скидання забруднюючих речовин. Рішенням проблеми може стати розробка дослідників з Гонконгу — особливий вид бактерій, що харчується відходами, про який повідомляє Bloomberg.

Суворі правила щодо стічних вод набули чинності в 2015 році. Вони включають регулювання викидів, стимуляцію впровадження технологій очищення і збільшення штрафів за порушення екологічного законодавства. Ці заходи стали додатковим тягарем для китайських підприємств, які вже потерпають через подорожчання землі і робочої сили. Щоб уникнути розорення, компанії повинні автоматизувати виробництво або вдаватися до нових технологій очищення.

Одним з головних джерел забруднюючих речовин є текстильна промисловість Китаю. Вона виробляє одяг за низькими цінами, але платою за це є масове забруднення. Під тиском громадськості провідні світові бренди, такі як H&M, Zara, Nike і Adidas, прийняли стандарти якості води для своїх постачальників і мають намір до 2020 року домогтися нульових викидів небезпечних хімічних речовин. Проте це неможливо зробити без підвищення цін для споживачів.

Рішенням може стати використання бактерій. Так, команія TAL застосувала мікроорганізми замість хімічних речовин для перетравлення органічних сполук при пранні тканин, що на 80% скоротило викиди. Раніше компанія закуповувала бактерії в інших лабораторіях, але в тому році запустила власну дослідницьку програму, засновану на секвенуванні ДНК і покликану знайти «супербактерії», що перевершують аналоги за ціною та ефективністю.

Дослідники мають намір домогтися успіху протягом двох років. Потім вони поділяться розробкою з іншими компаніями. Таке рішення буде дуже доречним, адже у багатьох виробників немає коштів на модернізацію та встановлення систем очистки води. Дослідження показують, що багато з них сильно страждають від нових вимог і відчувають небезпеку закриття.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua