Як не переплатити при реєстрації автомобіля


Як не переплатити при реєстрації автомобіля

Для автомобілістів, які збираються реєструвати автомобіль, з’явилася важлива новина, яка допоможе заощадити або, як мінімум, не переплатити. Мова йде про збір в пенсійний фонд.

Справа в тому, що з 1 грудня 2017 року був встановлений новий прожитковий мінімум для працездатних осіб — 1700 грн. Раніше був 1684 грн. У зв’язку з цим змінилися ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації транспортного засобу.

«Для визначення розміру ставки збору в ПФ всі транспортні засоби поділяються на 3 групи в залежності від їх вартості. Від групи, в яку потрапляє конкретний автомобіль, залежить ставка: 3%, 4% або 5% від вартості авто. Ставки збору в ПФ також залежать від «групи» автомобіля.

Відтепер, якщо вартість транспортного засобу: не перевищує або дорівнює 280 500 гривень — сплачується 3% (якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше гранична сума становила 267 960 грн.

Якщо автомобіль коштує від 280 500 до 493 000 гривень — 4% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Авто коштує понад 493 000 гривень — 5% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше 5% треба було платити, якщо машина дорожча за 470 960 грн», — роз’яснює голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Іншими словами, піднялася межа, яка визначала, чи потрапляє автомобіль в «дешеву» категорію, чи за нього доведеться заплатити більш високий збір.

«Якщо підніметься прожитковий мінімум, значить, піднімається планка, при якій можна платити менший відсоток. Коли курс долара був 8 грн, це виглядало абсолютно логічним, що у кого дорожчі машини, ті платять вищий відсоток до ПФ. Але після того, як курс став 28, це виглядає нелогічним. Тим більше, що дешевих автомобілів після закриття виробництва «Ланоса» не залишилося. Було лицемірством говорити, що є автомобілі, з яких сплачується 3%, тоді як навіть такої ціни на автомобілі не було. І вже реально є автомобілі, з яких сплачується 3%. Тому при реєстрації авто варто врахувати зміни і заплатити на кілька тисяч гривень менше», — сказав Олег Назаренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua