В Україні хочуть вчетверо підвищити збір за реєстрацію торгового знаку


В Україні хочуть вчетверо підвищити збір за реєстрацію торгового знаку

Підвищити збори за подання заявки на знак для товарів і послуг вчетверо, на корисну модель — втричі і на винахід — вдвічі пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке розробило відповідний проект постанови Кабінету міністрів та оприлюднює його на своєму сайті.

“Результати аналізу розмірів зборів за дії, пов’язані з охороною прав на знаки для товарів і послуг, які встановлені в окремих країнах світу, свідчать, що ці збори в багатьох країнах значно більші за розміром, ніж в Україні”, — зазначає МЕРТ.

Міністерство нагадує, що необхідність індексації пов’язана з тим, що розмір нинішніх зборів був встановлений у 2007 році.

Як приклад відомство наводить Молдову, де вартість реєстрації словесного товарного знаку для одного класу МКТП (міжнародна класифікація товарів і послуг) в гривневому еквіваленті становить 14,2 тис. грн проти 1,25 тис. грн в Україні. МЕРТ вказує, що вищі збори і в сусідніх країнах Вишеградської групи — Польщі, Угорщині, Словаччині та Чехії.

Крім того, за продовження строку дії свідоцтва на знак для товарів і послуг, згідно з проектом постанови, доведеться заплатити вчетверо дорожче.

Щодо зборів за винаходи і корисні моделі міністерство зазначає, що в Україні внаслідок невиправдано низьких розмірів зборів істотно порушено один з основних загальновизнаних принципів патентного права — дотримання розумного балансу інтересів власника патенту та інтересів суспільства. “Це призвело до того, що сплата зборів жодним чином не стримує заявників та власників патентів від патентування об’єктів, які не мають ні науково-технічної, ні економічної цінності для суспільства, завдаючи тим самим шкоду суспільним інтересам, завантажуючи державну систему інтелектуальної власності діяльністю, що не приносить користі державі, і захаращуючи інформаційний простір”, — зазначає МЕРТ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua