Депутати пропонують звільнити від податків ще один вид авто


Депутати пропонують звільнити від податків ще один вид авто

Народні депутати пропонують надати статус “історичні” придатним до експлуатації автомобілям, виготовленим 40 років тому і раніше за умови, що модель такого авто знята з виробництва понад 25 років тому, і звільнити їх від сплати ПДВ, акцизного збору і мита при ввезенні в Україну.

Відповідні законопроекти “Про історичні транспортні засоби” (№7374) і внесення змін у Податковий і Митний кодекси (№ 7375 і 7376) зареєстровано у Верховній Раді 7 грудня, і передано їй на ознайомлення в понеділок.

“Транспортні засоби, виготовлені понад 40 років тому, становлять історичну спадщину машинобудування, проте в законодавстві України відсутні правові норми, які детально регулюють цю сферу відносин”, – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

У записці зазначається, що на сьогодні власники таких автомобілів прирівняні до власників звичайних транспортних засобів, включаючи податкові та митні збори, хоча такі авто не використовуються в повсякденному житті.

Законопроектом передбачається, що функції надання статусу історичного авто передаються уповноваженим громадським організаціям, що, на думку авторів, виключає корупційні ризики.

Автори законопроекту зазначають, що він спрямований на усунення прогалин у законодавстві України, визначення правового статусу історичних транспортних засобів, прав і обов’язків їхніх власників, механізму взаємодії з держорганами та гармонізації законодавства України із законодавством ЄС.

Передбачається, зокрема, що за часом виготовлення автомобілі будуть поділені на шість класів: А (“ветеран) – виготовлені до 31 грудня 1918 року; В (“вінтаж”) – з 1919 по 1930 роки,; С (“поствінтаж”) – з 1931 по 1945 роки; D – (“повоєнні”) – з 1946 по 1960 роки,; Е – (“шістдесятники”) – з 1961 по 1970 роки і F (“сімдесятники”) – до 1 січня 1987 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua