Коболєв розповів, навіщо США потрібно блокувати будівництво "Північного потоку-2" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Коболєв розповів, навіщо США потрібно блокувати будівництво "Північного потоку-2"

Енергетика
2420
Блокування Північного потоку-2 є спільним інтересом Сполучених Штатів і України.
На цьому наголосив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв у Вашингтоні під час зустрічі з представниками адміністрації президента Трампа та членами Конгресу США, повідомили Укрінформу в прес-службі нафтогазової компанії.
“Північний потік-2 не лише підірве українську економіку і дозволить Росії шантажувати країни Центральної та Східної Європи, а й усуне єдиний чинник, який наразі змушує Росію підтримувати бодай якусь стабільність на сході України. Зараз Росії потрібен транзитний маршрут через Україну, щоб заробляти на продажу газу на європейському ринку. Однак, якщо Північний потік-2 побудують, українська газотранспортна система більше не буде стримуючим фактором. За таких умов Москва зможе розгорнути повномасштабну війну на сході України. Сполучені Штати не повинні цього допустити”, – зазначив Коболєв під час зустрічі із сенатором Крісом Мерфі (Демократична партія, Коннектикут), старшим членом сенатського підкомітету зі зв’язків з Європою.
Спілкуючись із сенатором Роджером Вікером (Республіканська партія, Міссісіпі), Коболєв зауважив, що Росія має багато західних партнерів у цьому проекті і Нафтогаз не може здолати Північний потік-2 самотужки.
“Нам потрібна підтримка Сполучених Штатів. Нам важливо, щоб Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, що не готові допустити зростання залежності Європи від Росії”, – підкреслив Коболєв.

Довідка Finance.ua:

  • Проект “Північний потік — 2” (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводів від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Загальна пропускна здатність запланована у 55 мільярдів кубометрів на рік.
  • Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.
  • Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, які схвалив Сенат. Окремим пунктом у документі прописано намір США “протидіяти будівництву газопроводу “Північний потік — 2”.
  • Крім того, Єврокомісія направила запит Раді Європейського Союзу на отримання мандату на переговори з Російською Федерацією щодо ключових моментів функціонування проекту Nord Stream 2, зокрема в ЄК вважають, що проект буде загрожувати існуючим транспортним маршрутам і може зміцнити позиції одного постачальника на ринку ЄС.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас