Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про мову


Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про мову

Рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту будуть повністю враховані Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, Венеціанська комісія констатувала, що український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.

Конкретні ж положення і деталі повинні бути закріплені в окремому Плані реалізації закону Про освіту, а потім, якщо необхідно, то і в Законі Про загальну середню освіту, який саме зараз розробляється.

“Як і рекомендує комісія, ці положення і документи будуть готуватися в тісному контакті з самими національними громадами”, – зазначив Клімкін.

Він також зазначив, що для української сторони надзвичайно важливо, що Венеціанська комісія назвала посилення позицій державної української мови в освіті і обов’язковість її вивчення усіма громадянами країни не тільки законним, але й похвальним.

Раніше у Міносвіти заявили, що Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала звинувачення Угорщини про урізання прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України Про освіту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МЗС України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua