Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня курс долара до гривні змінювався різноспрямовано. На різних сегментах валютного його динаміка склала від -0,4% до +0,3%. Це свідчить про тимчасову стабілізацію курсу поблизу поточних рівнів.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,05 грн до 27,11 грн, або на 0,2%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час знизився з 27,22 грн до 27,11 грн, або на 0,4%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках зросли за тиждень з 26,98/27,23 до 27,06/27,28.

Таким чином, купівля зросла на 0,3%, а продаж зріс на 0,2%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею знизився з 1,0% до 0,8% за рахунок більш повільного зростання продажу в порівнянні з купівлею, що також свідчить про стабілізацію ринку.

Як свідчать останні дані Нацбанку, нещодавнє напруження на валютному ринку було створено операціями юридичних осіб та банків, а не населення.

Також за даними НБУ, в листопаді населення залишилося чистим продавцем валюти. Громадяни продали за місяць на чистій основі $39,7 млн. Придбано всього було $695,9 млн, а продано $735,6 млн. Всього з початку року населення продало валюти на чистій основі на $2,07 млрд.

За прогнозом Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, цього тижня очікується продовження стабілізації безготівкового долара і помірного зростання курсу готівкової валюти.

“Безготівковий долар (офіційний курс і його вартість на міжбанку) залишиться в діапазоні 27,0-27,2 грн, а готівковий долар в банках через тиждень буде котируватися близько 27,1/27,3 грн”, – прогнозує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua