Експерт назвала два основні глобальні тренди в напрямку протидії корупції


Експерт назвала два основні глобальні тренди в напрямку протидії корупції

ООН оцінює щорічний обсяг хабарів в один трильйон доларів. Світова економіка втрачає ще 2,6 трильйона доларів у зв’язку з корупційною діяльністю. Ці кошти становлять понад п’ять відсотків глобального ВВП.

За даними програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах, що розвиваються, втрати, пов’язані з корупцією, перевершують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку у 10 разів.

Як розповіла порталу Finance.ua Олена Макаренко, старший менеджер практики Форензік KPMG в Україні, можна виділити два основні глобальні тренди в напрямку протидії корупції. Це посилення нормативних вимог і превентивні методи всередині компаній.

«Вимоги екстериторіального антикорупційного законодавства підвищуються. Багато європейських країн запроваджують нові нормативні акти на рівні країни (з недавніх – Італія і Франція), з’являється більше агентів контролю. Це призводить до того, що компанії змушені посилювати контрольні процедури», – каже Макаренко.

За словами експерта, є інструменти, за допомогою яких компанії можуть знизити ризики. Найпростішим може бути запровадження етичного коду поведінки, системи внутрішнього контролю, гарячої лінії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування