Необхідно прискорити переведення ТЕС на вугілля, що видобувається в Україні, - нардеп


Необхідно прискорити переведення ТЕС на вугілля, що видобувається в Україні, - нардеп

Держава має докласти максимум зусиль для відновлення вугільної галузі та зменшення залежності від імпорту. Таку думку висловив перший заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, передає “Апостроф”.

Для цього він пропонує прискорити переобладнання електростанцій на споживання вітчизняного вугілля марки Г. “Забезпечення власним вугіллям є питанням енергетичної безпеки та незалежності. Воно так само болісне, як і питання забезпечення власним українським газом. І те, що ми збільшуємо імпорт і є певні проблеми з видобутком українського вугілля, – це неправильно. Я вважаю, що ми повинні істотно збільшувати видобуток українського вугілля. Ми повинні істотно скорочувати імпортні закупівлі вугілля за межами України”, – заявив Домбровський.

На думку парламентарія, пріоритетом влади має стати переведення теплової генерації на українське вугілля марки Г. “Ми повинні більш швидкими темпами робити модернізацію стратегічно перспективної теплової генерації. У нас є проблема антрациту і це проблема тимчасово окупованих територій. Тому що антрацит залишився на тій стороні, а теплова генерація, яка працює на антрациті, залишилася на українській території. І ми змушені за межами України шукати вугілля групи А (антрацит – ред.).

Тому, в сьогоднішніх умовах необхідно істотно прискорювати темпи зростання видобутку українського вугілля групи Г і прискорювати модернізацію теплової генерації, для того щоб вона могла працювати на українському вугіллі”, – підкреслив він. Як відомо, 20 вересня 2017 Рада оптового ринку електричної енергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017) про встановлення пріоритетності енергоблоків ТЕС, що працюють на вугіллі марки Г. Таке рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, може прийняти тільки після відновлення дієздатності та згоди Антимонопольного комітету України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування