Європейські енергокомпанії стануть вуглецево-нейтральними до 2050 року


Європейські енергокомпанії стануть вуглецево-нейтральними до 2050 року

До 2050 року стати вуглецево-нейтральними обіцяє більш ніж 3000 енергопостачальних компаній з 26 країн ЄС. Для цього компанії будуть інвестувати в чисту енергетику і системи розподілу електроенергії. Раніше європейські підприємства зобов’язалися припинити інвестиції в будівництво нових вугільних електростанцій.

До середини сторіччя європейські енергопостачальні компанії стануть вуглецево-нейтральними. Про це рішення повідомила організація Eurelectric, яка представляє 3500 енергетичних підприємств. Нейтральність досягається за рахунок вуглецевої компенсації, тобто будь-яку кількість вироблених викидів CO2 потрібно компенсувати екологічними заходами, наприклад, інвестиціями в чисту енергетику або купівлею вуглецевих кредитів.

Європейські підприємства саме підуть таким шляхом. Вони будуть інвестувати в чисту енергетику, розвивати і впроваджувати розумні системи розподілу електрики, а також переходити на екологічно чистий транспорт і «зелені» системи опалення та кондиціонування.

Як і більшість подібних зобов’язань, плани Eurelectric не мають юридичної сили. У своїй заяві організація пише, що зробити енергопостачальні компанії вуглецево-нейтральними необхідно, щоб дотриматся умов Паризької угоди. Нагадаємо, що угоду підтримало майже 100 держав. Вони зобов’язалися не допустити зростання середньосвітової температури більш ніж на 2 °C до кінця століття.

Крім ризику кліматичних змін, на рішення Eurelectric також вплинули розвиток технологій і необхідність модернізації інфраструктури.

Перехід на «прогресивну електрифікацію» обумовлено і економічними причинами. «Ми готові інвестувати в інновації і створювати нові бізнес-моделі, щоб електроенергія як і раніше зберігала свою цінність і через кілька десятиліть», — цитує Clean Energy News віце-президента Eurelectric Алістера Філіпс-Девіса.

Eurelectric також закликала уряд і інвесторів підтримувати перехід на чисту енергетику так, щоб це було вигідно всім, в тому числі країнам, які залежать від вугільної промисловості.

У квітні та ж група європейських енергопостачальних підприємств пообіцяла припинити інвестиції в будівництво нових вугільних електростанцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування