Узбекистан з 1 січня спрощує ввезення і вивезення валюти


Узбекистан з 1 січня спрощує ввезення і вивезення валюти

Згідно з указом президента країни, з майбутнього року фізичним особам можна не декларуючи ввозити і вивозити готівкову валюту в межах суми, що не перевищує в еквіваленті $2 тис., за умови письмового декларування – не більше $5 тис.

Вивезення за межі Узбекистану інвалюти понад $5 тис. здійснюється резидентами на підставі дозволу Центрального банку, нерезидентами – на підставі пасажирської митної декларації, заповненої при в’їзді в країну. При цьому для нерезидентів сума готівкової валюти при вивезенні повинна бути не більшою за ввезену.

В даний час резиденти Узбекистану при в’їзді та виїзді повинні заповнювати митну декларацію на будь-яку суму у валюті. Для суми понад $2 тис. потрібен дозвіл комерційного банку на вивезення. Нерезиденти не мають права вивозити з республіки валюту більш ніж та сума, яка була вказана в митній декларації при ввезенні.

Як повідомлялося, у вересні цього року Узбекистан почав процес лібералізації валютної політики, що передбачає зняття обмежень на конвертацію національної валюти для юридичних та фізичних осіб.

Юрособам дозволено купувати в комерційних банках іноземну валюту для оплати за поточними міжнародними операціями (імпорт товарів, робіт і послуг, репатріація прибутку, погашення кредитів, виплата відрядних витрат і інші перекази неторгового характеру). Фізособи можуть вільно продавати валюту в обмінних пунктах, купувати її у банках із зарахуванням на міжнародні платіжні картки і використовувати за кордоном без обмежень. Продаж готівкової валюти фізичним особам не дозволяється.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua