Названо головні причини подорожчання продуктів


Названо головні причини подорожчання продуктів

Вартість продуктів протягом 2017 р. сильно змінилася, в уряді зазначають, що головною причиною стало збільшення експорту. Економісти ж впевнені, що є декілька причин різкого подорожчання продуктів харчування в цьому році. Один з найголовніших факторів, який мав сильний вплив – це зростання цін на паливо та енергоносії, повідомляють журналісти “Сегодня”.

“Зокрема, дизельне паливо зросло на 22% за останній рік, що дуже важливо для аграріїв. Це, як і зростання цін на інші елементи собівартості, переноситься виробниками і торговцями на ціну товару”, – пояснює Андрій Новак, голова комітету економістів України.

Схожу позицію висловив і Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради українського аналітичного центру. Він розповів, що Україна в цьому році зіткнулася з немонетарною інфляцією, природа якої пов’язана не з тим, що друкувалися гроші або зростали доходи населення. В цьому році проблеми пов’язані з тим, що на зовнішніх ринках почали зростати ціни на всі сировинні продукти.

“Існує кореляція між цінами на сировинні товари. Драйвером для цих товарів виступає нафта, а потім за нею з певним лагом починають рухатися всі інші сировинні товари. Враховуючи, що наші аграрії вже давно орієнтуються на ціни на зовнішніх ринках, то в зв’язку з цим вони і визначають, за якою ціною готові продавати ці товари в Україні”, – зазначає Кушнірук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua