0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Названо головні причини подорожчання продуктів


Названо головні причини подорожчання продуктів

Вартість продуктів протягом 2017 р. сильно змінилася, в уряді зазначають, що головною причиною стало збільшення експорту. Економісти ж впевнені, що є декілька причин різкого подорожчання продуктів харчування в цьому році. Один з найголовніших факторів, який мав сильний вплив – це зростання цін на паливо та енергоносії, повідомляють журналісти “Сегодня”.

“Зокрема, дизельне паливо зросло на 22% за останній рік, що дуже важливо для аграріїв. Це, як і зростання цін на інші елементи собівартості, переноситься виробниками і торговцями на ціну товару”, – пояснює Андрій Новак, голова комітету економістів України.

Схожу позицію висловив і Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради українського аналітичного центру. Він розповів, що Україна в цьому році зіткнулася з немонетарною інфляцією, природа якої пов’язана не з тим, що друкувалися гроші або зростали доходи населення. В цьому році проблеми пов’язані з тим, що на зовнішніх ринках почали зростати ціни на всі сировинні продукти.

“Існує кореляція між цінами на сировинні товари. Драйвером для цих товарів виступає нафта, а потім за нею з певним лагом починають рухатися всі інші сировинні товари. Враховуючи, що наші аграрії вже давно орієнтуються на ціни на зовнішніх ринках, то в зв’язку з цим вони і визначають, за якою ціною готові продавати ці товари в Україні”, – зазначає Кушнірук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування