Співзасновник Wikipedia створить енциклопедію на блокчейні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Співзасновник Wikipedia створить енциклопедію на блокчейні

Технології&Авто
350
Перехід проекту Everipedia («Енциклопедія всього») на блокчейн дозволить дослідникам зі всього світу отримати доступ до найбільшого джерела інформації, навіть якщо уряди їхніх країн на законодавчому рівні спробують заборонити цей ресурс, повідомляє Next Web.
Співзасновник Wikipedia Ларрі Сенгер оголосив, що збирається перевести ресурс Everipedia на блокчейн. Це допоможе зробити енциклопедію доступною людям в усьому світі, тому що платформу на блокчейні неможливо піддати цензурі або заборонити в окремо взятій країні (як це зараз відбувається у Туреччині). «Ми хочемо створити щось більше, ніж Wikipedia. Для цього ми зробимо Everipedia децентралізованою і випустимо токени під назвою IQ», — розповів гендиректор Everipedia Теодор Форселіус.
IQ стануть внутрішньою валютою енциклопедією, яку користувачі будуть отримувати за написання або оновлення статей. Це стане способом заохочення учасників та їх подальшою мотивацією на співпрацю з платформою. Якщо хтось з користувачів захоче відредагувати статтю в Everipedia, йому доведеться заплатити IQ. Але у випадку, якщо спільнота погодиться з правками, йому повернуть токени.
Система токенів дозволить забезпечити постійне фінансування енциклопедії мільйонами людей зі всього світу, вивівши Everipedia на принципово новий рівень наукового знання. «В електронній енциклопедії буде не 5, а 100 мільйонів статей, включаючи ті, що сьогодні можна знайти тільки в бібліотеках або спеціалізованих журналах», — упевнений Сенгер.
Everipedia — найбільша онлайн-енциклопедія в англомовному світі, частково завдяки тому, що використовує ресурси Wikipedia, яка, в свою чергу, заснована на базі Британської енциклопедії. Засновники проекту хочуть, щоб академіки і дослідники усього світу отримали доступ до цих знань, навіть якщо уряди їхніх країн вирішать забанити ресурс з політичних або релігійних причин. Крім того, децентралізована мережа не буде вимагати плати за хостинг, а значить, енциклопедії не доведеться залучати спонсорів і рекламодавців, щоб підтримувати свій контент.
За матеріалами:
hightech.fm
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас