З наступного року великі корпоративні позичальники зобов'язані проводити аудит


З наступного року великі корпоративні позичальники зобов'язані проводити аудит

Великі корпоративні позичальники з 2018 року зобов’язані проводити аудит фінансової звітності, повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

“З 2018 року починає діяти правило, яке вимагає, щоб всі позичальники, які мають кредит понад 200 млн грн, обов’язково проходили аудит. Фінансова звітність повинна бути підтверджена аудитом. Ми вважаємо, що банк, який видає такий великий кредит, повинен отримати підтвердження коректності звітності від незалежного аудитора. Інакше не може бути впевненості в тому, що фінансові показники відображають реальний стан справ у цій компанії”,— сказав Ваврищук в ході зустрічі в НБУ з керівниками підприємств, які беруть участь в опитуванні щодо ділових очікувань.

За його словами, у випадку, якщо бізнес функціонує як холдинг, необхідно надавати фінансову звітність не тільки тієї компанії, яка безпосередньо залучає кредит, але і всієї групи.

“Це створює певний короткочасний дискомфорт у зв’язку з додатковими витратами на аудиторів, але, з іншого боку, зрозуміла фінансова звітність і прозорість позичальника забезпечують кращу оцінку кредитних ризиків і, відповідно, нижчу ціну кредитних ресурсів”, — додав Ваврищук.

Він також повідомив, що для оцінки кредитоспроможності клієнта не можна використовувати так званий “управлінський звіт”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua