"Мінімалка" від Порошенка: як зміниться обсяг податків


"Мінімалка" від Порошенка: як зміниться обсяг податків

Завердження нового, підвищеного розміру мінімальної зарплати збільшить доходи багатьох українських сімей. Зростуть зарплати не тільки у бюджетників. Згідно із законом Про оплату праці, мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності, а також для приватних підприємців, які використовують працю найманих працівників, пише Сегодня.

Крім того, підвищення мінімальної зарплати спричиняє і зростання всіх інших зарплат. Хоча і не пропорційне. Так, в минулому році, після того як мінімальна зарплата зросла вдвічі – з 1600 до 3200 грн, – протягом півроку середня номінальна зарплата в Україні показала зростання на 37,1%, а реальна – на 19,3%.

Разом з підвищенням зарплат підвищаться і податкові відрахування з них. Так, мінімальна зарплата у 2017 році становить 3200 грн на місяць. З цієї суми віднімається 18% податку на доходи фізосіб (576 грн) і 1,5% – військовий збір (48 грн). В результаті, на руки залишається 2576 грн.

Після 1 січня, якщо мінімальна заробітна плата підвищиться до 3723, відрахування в бюджет складуть вже 670,14 грн (ПДФО) плюс 55,85 грн (військовий збір). Разом – 726 грн. На руки працівник буде отримувати 2997 грн.

Після того, як набуде чинності пропозиція президента і мінімальна зарплата зросте до 4100 грн, відрахування з мінімальної зарплати складуть в сумі майже 780 грн (738 грн ПДФЛ і 61,5 грн військовий збір). Працівник отримає, таким чином, 3300 грн. Тобто на 724 грн більше, ніж отримує зараз.

При цьому, нагадаємо, на наступний рік прогнозується інфляція 7%. А долар, за прогнозами уряду, може зрости до 30 грн. Тому, якщо рахувати нинішню і майбутню мінімальні зарплати в доларах, надбавка складе всього $15. Зараз, при курсі $1/27 грн, мінімальна зарплата в Україні за вирахуванням податків становить $95, а після підвищення до 4100 грн складе $110.

Для роботодавця “мінімалка“ зросте до 5002 грн

Є і третій податок на зарплату, який платить роботодавець. Це єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який потрапляє в Пенсійний фонд. Він становить 22%. Таким чином, зараз фактичні витрати роботодавця на одного працівника при мінімальній зарплаті – 3904 грн на місяць: 3200 грн сама зарплата плюс 704 грн ЄСВ.

Після підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн фактичні витрати роботодавця на одного працівника зростуть до 5002 грн. З яких сам працівник, нагадаємо, отримає лише 3300 грн.

Багато представників бізнесу зустріли звістку про ще більше підвищенні мінімальної зарплати без задоволення. Вони вважають, що президентська ініціатива про підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн пов’язана з наближенням виборів глави держави. Нагадаємо, самі вибори повинні відбутися навесні 2019 року, однак передвиборча кампанія стартує якраз у другій половині 2018 року.

Прогнозуючи економічні наслідки підвищення “мінімалки“, деякі представники бізнес-середовища кажуть, що діюча система оподаткування і так непосильна для дрібного і середнього бізнесу, а ще більше зростання податків погіршить ситуацію. Частина підприємців будуть змушені закрити свій бізнес, інші підуть у тінь. Крім того, прискориться інфляція, впаде гривня, і в результаті жити стане тільки гірше.

Такі ж прогнози лунали і рік тому, коли мінімальна зарплата повинна була зрости вдвічі – з 1600 до нинішніх 3200 грн на місяць. Президент, говорячи про підвищення мінімальної зарплати, заявив, що ті побоювання не виправдалися.

“Пам’ятаєте, скільки нас критикували, що це буде і бізнес душити, і зажене в тінь. Навпаки – вивело з тіні! Це рішення, яке було введено на початку цього року, з 1600 грн до 3200 грн, – це безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення, і, на моє переконання, його слід продовжувати“, – заявив він.

Як повідомлялося, в проекті держбюджету на 2018 рік йдеться про те, що “зростання споживчої інфляції сповільнилося з 43,3% у 2015 році до 12,4% у 2016 році“. Курс долара до кінця 2017 року навіть не досяг прогнозного значення 27,5 грн, зараз він коливається в межах $1/27 грн.

Багато підприємців визнають, що зростання мінімальної зарплати підвищує купівельну спроможність населення, а це позитивно позначається на бізнесі. А надмірне фіскальне навантаження вони просять знизити не за рахунок “заморожування“ доходів населення, а шляхом зменшення податків для бізнесу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua