Євросоюз затвердив список "податкових притулків", до якого увійшли 17 країн


Євросоюз затвердив список "податкових притулків", до якого увійшли 17 країн

Міністри фінансів держав Євросоюзу у вівторок затвердили “чорний список” “податкових притулків” з 17 країн, стандарти яких в сфері оподаткування не відповідають вимогам ЄС.

У “чорний список” увійшли Бахрейн, Барбадос, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Гренада, Гуам, Маршаллові Острови, Макао, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Самоа, Американське Самоа, Сент-Люсія, Тринідад і Тобаго, а також Туніс.

“Крім того, 47 країн, слідуючи результатам контактів з ЄС, взяли на себе зобов’язання щодо усунення недоліків у своїх податкових системах і дотримання необхідних критеріїв”, – йдеться в заяві Єврокомісії.

Дві країни – Кабо-Верде і Марокко – в останній момент погодилися на зміни у сфері оподаткування, які допомогли їм уникнути включення в список “податкових притулків”. Туніс також підготував відповідні пропозиції, проте запізнився з їх поданням.

“ЄС ухвалив сьогодні рішення щодо списку юрисдикцій, які не співпрацюють (з Євросоюзом – Ред.) в галузі оподаткування, і ми раді, що цей список, як і список країн, які вирішили взяти зобов’язання посилити свої норми, було оприлюднено абсолютно прозорим чином”, – заявив заступник голови Єврокомісії з євро і фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс, виступаючи на прес-конференції після засідання Ради ЄС.

Тим часом, член Єврокомісії з економічних та фінансових питань П’єр Московісі назвав затверджений список “податкових притулків” важливим, але “недостатнім кроком у відповідь, з урахуванням масштабу відмивання грошей по всьому світу”.

“Європа зробила крок вперед, однак необхідно, щоб боротьба з відмиванням податків велася невпинно, – заявив П. Московісі. – Країни, не включені в “чорний список”, зможуть відчути себе поза небезпекою тільки тоді, коли повністю виконають узяті на себе зобов’язання”.

В. Домбровскіс уточнив, що встановлено терміни для виконання зобов’язань країнами, які погодилися співпрацювати з ЄС. Це кінець 2018 року, а для країн – кінець 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua