Схеми Курченка з реалізації скрапленого газу завдали державі 14 мільярдів збитків – Луценко


Схеми Курченка з реалізації скрапленого газу завдали державі 14 мільярдів збитків – Луценко

Схеми бізнесмена Сергія Курченка, компанії якого в 2010-2014 роках купували скраплений газ нібито для потреб населення за низькими цінами, а потім перепродували його за ринковими, завдали державі 14 млрд грн збитків.

Про це у парламенті заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Серед всіх злочинних угруповань Януковича чільне місце займає Курченко. Той Сергій Курченко, який після приходу Януковича до влади протягнув рішення про можливість монополізувати продаж скрапленого газу, штучно завищуючи його необхідну кількість для населення», – сказав генпрокурор, додавши, що структури Курченка купували газ нібито для населення за низькими цінами, а потім перепродували його в кілька разів дорожче для підконтрольних і непідконтрольних Курченку промислових підприємств.

«Загальні збитки від такої схеми Курченка досягли 14 млрд грн», – повідомив Луценко. Також генпрокурор зазначив, що ним була організована ще одна масштабна схема, метою якої було ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів (бензинів і дизельного палива).

«Є також інша схема, за якою Курченко взагалі без будь-яких платежів у державний бюджет завозив практично весь обсяг паливно-мастильних матеріалів в Україну, списуючи їх нібито на транзит до Придністров’я, яке вже купалося б у нафті, якщо б це була правда», – сказав Луценко, додавши, що в результаті роботи такої схеми держбюджет недоотримав мільярди гривень.

«Фактично це був величезний внутрішній офшор, де платежі за нафту і газ в Україні не сплачувалися», – зазначив генпрокурор.

За словами Луценка, Генпрокуратура і СБУ вже давно передали в Москву, де зараз проживає Курченко, документи у його справі, і на сьогодні слідчі органи продовжують стежити за контактами бізнесмена в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика Кримінал
Все, що ми знаємо про:ГПУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua