НБУ удосконалив порядок зберігання та розкриття банківської таємниці


НБУ удосконалив порядок зберігання та розкриття банківської таємниці

НБУ оновив чинні норми правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, врегулював питання розкриття банками в електронному вигляді інформації, яка містить банківську таємницю.

Відповідні зміни затверджені постановою правління Нацбанку №124 від 4 грудня 2017 року “Про затвердження змін до правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці”.

НБУ оновив посилання на законодавчі акти України, на виконання яких прийняті правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, удосконалив порядок розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, в електронному вигляді.

Нацбанк також врегулював особливості надання банками інформації, яка містить банківську таємницю, Національному антикорупційному бюро України і приватним виконавцям.

Крім того, НБУ врегулював використання печаток у зв’язку з набранням чинності закону “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями”.

“Банки надають інформацію, що містить банківську таємницю, і в тому разі, якщо до належним чином оформленої вимоги відповідного державного органу додається перелік найменувань конкретних юридичних осіб та/або прізвищ, імен та по батькові фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності разом з ідентифікаційними кодами юридичних осіб згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України/реєстраційних номерів облікових карток платників податків або серії та номерів паспортів”, – йдеться в постанові.

Зміни набирають чинності з 1 січня 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування