НБУ запровадив ризик-орієнтований підхід до проведення фінмоніторингу банків


НБУ запровадив ризик-орієнтований підхід до проведення фінмоніторингу банків

Національний банк запровадив ризик-орієнтований підхід при плануванні та проведенні перевірок з питань фінансового моніторингу, який є основою для впровадження ефективної системи протидії легалізації кримінальних доходів та фінансуванню тероризму.

Про це розповідав директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза у своїй презентації на банківському форумі Anti-Money Laundering & Financial Crime Forum, передає прес-служба Нацбанку.

Як повідомляється, регулятор вже вніс зміни в нормативно-правові акти щодо ризик-орієнтованого підходу для банківського сектору.

“Побудова ефективної системи протидії легалізації кримінальних доходів або фінансуванню тероризму є досить тривалою і копіткою роботою і передбачає самостійну розробку кожним банком низки внутрішніх процедур (з урахуванням особливостей і розмірів власної клієнтської бази та банківських продуктів), налаштування програмних комплексів, навчання співробітників і впровадження багатьох інших важливих компонентів”, – сказав Береза.

За його словами, банки повинні зосередитися на виявленні і аналізі саме ризикових схемних операцій з метою запобігання залучення клієнтів до відмивання грошей і фінансування тероризму. У своїй презентації Ігор Береза окреслив основні ризики, які існують в країні, а також навів численні приклади виявлених під час перевірок схем, в яких зловмисники використовували банківські установи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua