Бактерії можуть допомогти у створенні нанороботів


Бактерії можуть допомогти у створенні нанороботів

Як повідомляє Science Daily, група інженерів створила мікроскопічні рухові установки, наносячи оксид кремнію на бактеріальні джгутики. Отримані механізми працюють за рахунок магнітних полів і, з точки зору функціональності, не поступаються своїм природним прототипам.

Розвиток нанороботів, що давно зайняли місце в науковій фантастиці, в реальності гальмується відсутністю недорогих рухових установок для них. Вперше використавши як шаблон бактеріальні джгутики, дослідники змогли на крок наблизитися до вирішення цієї проблеми.

Закони руху в наносвіті значно відрізняються від звичних нам, особливо в рідкому середовищі. Зменшившись до розмірів бактерії, ми не змогли б рухатися у воді, але мікроорганізми, використовуючи спіральні джгутики, з легкістю справляються з цим завданням. Дослідники давно намагалися скопіювати ці природні гвинтові двигуни, але раніше для цього використовувалися трудомісткі і дуже дорогі методики.

Замість цього команда інженерів використвала кардинально новий підхід. Спочатку вони культивували бактерій Salmonella typhimurium, після чого видаляли і фіксували джгутики. Потім білки джгутиків покривали оксидом кремнію і нікелем (метал був необхідний, щоб зробити спіралі керованими за допомогою магнітних полів). Випробування крихітних двигунів виявилися успішними — подібно до природних аналогів, вони протягом 2 секунд долали 22 мікрометри, що в 4 рази перевищує їх довжину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua