ШІ визначив політичні погляди громадян за Google-панорамами


ШІ визначив політичні погляди громадян за Google-панорамами

Стенфордські вчені з’ясували, що кількість автомобілів певних марок з високою точністю свідчить про політичні погляди їхніх власників. Для цього вони використовували ШІ-алгоритм, який проаналізував мільйони зображень з Google-панорам, пише Stanford News.

Дослідники кажуть, що тепер стало можливим визначити політичні уподобання жителів будь-якого окремо взятого району з Google-панорам. Зокрема, вони з’ясували, що велика кількість седанів на парковках свідчить про демократичні погляди мешканців округу, а пікапів — про республіканські.

Як точку відліку вчені використовували базу зображень з сайту з продажу автомобілів Edmunds.com. Щоб навчити алгоритм, їм довелося вручну класифікувати різні типи моделей. За їхніми словами, різницю між Honda Accord 2007 і 2008 року, наприклад, можна визначити лише за майже непомітною зміною форми задніх фар.

Дослідження стало можливим завдяки штучному інтелекту, який дозволив за кілька тижнів виконати роботу, яка у людини зайняла б десятки років. Алгоритм всього за два тижні відсортував 50 млн фотографій за маркою, моделлю і роком. Людині, яка працювала з відносно високою швидкістю — шість зображень на хвилину, знадобилося б 15 років для виконання цього завдання.

Після проведеного ШІ аналізу вчені порівняли дані про типи та місцезнаходження автомобілів з даними голосування на президентських виборах про демографічні фактори, такі як раса, освіта, дохід і уподобання виборців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua