Євросоюз опублікує "чорний список" країн, які допомагають ухилятися від податків


Євросоюз опублікує "чорний список" країн, які допомагають ухилятися від податків

Євросоюз складе і опублікує список країн, які, на його думку, є “податковим раєм”, сприяють ухиленню від податків резидентами країн ЄС, повідомив у четвер на прес-конференції член Єврокомісії з економіки і фінансових справ П’єр Московісі.

Він повідомив, що список буде затверджений і оприлюднений в наступний вівторок Радою міністрів економіки та фінансів ЄС. Він складається на основі інформації, яку представлять всі країни-члени союзу.

“Це перший етап нашої боротьби з ухиленням від податків і “податковим раєм”. І це абсолютно фундаментальний етап”, – сказав він.

За його словами, для боротьби з ухиленням від податків і втечею грошей в офшори необхідна, насамперед, прозорість і гласність. Публікація списку “повинна дати сигнал всьому світу, що ЄС – це приклад фіскальної прозорості”.

Сама по собі транспарентність повинна мати стримуючий вплив на ухилення від податків, але можливі і “правові наслідки для країн, які у цьому списку.

П. Московісі негативно відповів на питання про існування в самому ЄС країн, які є “податковим раєм”.

“Всі країни ЄС відповідають міжнародним критеріям в галузі оподаткування і не можуть бути у списку, – сказав він. – Але це не означає, що ніде в ЄС немає агресивної практики оптимізації податків. Тому відповідь: ні, у ЄС не існує “податкового раю”; так, є проблеми ухилення від податків”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua