За що штрафують авто з іноземною реєстрацією - Opendatabot


За що штрафують авто з іноземною реєстрацією - Opendatabot

Українці продовжують платити штрафи за використання автомобілів з іноземною реєстрацією.

Про це повідомляє Opendatabot.

Перші справи щодо машин з іноземними номерами дійшли до вищих судових інстанцій. “Власників” автомобілів оштрафовано на сотні тисяч гривень.

Станом на 22 листопада найбільший штраф за литовські номери – 3,651 млн гривень. Рішення ухвалив Приморський районний суд м. Одеса.

Водночас Вищий адміністративний суд виніс перше рішення щодо власника такого авто.
Згідно з ним, громадянин зобов’язаний заплатити суму в 400 тисяч гривень, що рівнозначно 300% податкових зборів, які він повинен був заплатити на кордоні. Його машина була конфіскована.

В рішенні Київського апеляційного адміністративного суду штраф за таке порушення склав 1,682 млн гривень (300% необхідних до сплати в законному порядку митних платежів).

17 березня 2015 громадянин Азербайджану ввіз на територію України автомобіль Ford Tourneo в режимі тимчасового ввезення до одного року. Через рік було встановлено, що цим автомобілем керував громадянин України. При ньому була довіреність на право використання транспортного засобу на території України.

Вищий адміністративний суд постановив, що громадянин України визнаний винним і зобов’язаний сплатити 420 тисяч гривень – 300% від несплаченої суми митних платежів.

Ця історія характерна тим, що суди з цього питання пройшли всі судові інстанції, а значить, остаточне рішення можна вважати прецедентом, на який будуть орієнтуватися й інші судді.

“Якщо водія автомобіля на іноземних номерах затримує поліція, йому необхідно пояснити, що він тільки керує цим транспортом на таких-то умовах і показати документи, що підтверджують це. Якщо водій буде доводити, що це його автомобіль, поліцейський може викликати представника митної служби, буде змушений скласти протокол про порушення митного кодексу”, – розповідає адвокат Максим Лазарєв.

Довідка Finance.ua

  • На кінець 2016 року в Україну ввезено на умовах тимчасового ввезення близько 600 тисяч автомобілів, за даними ДФС
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua