Андрій Косенков: на що потрібно звертати увагу при купівлі поліса автострахування


Андрій Косенков: на що потрібно звертати увагу при купівлі поліса автострахування

В інтернеті зараз дуже легко знайти безліч пропозицій з дуже дешевою вартістю полісів страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (поліс ОСЦПВ).

Відразу варто звернути увагу, що вартість поліса ОСЦПВ в нашій країні визначається державою і на них не може бути ні акцій, ні «чорних п’ятниць», ні будь-яких інших супер-пропозицій.

На сьогодні в інтернеті можна знайти безліч пропозицій щодо того, що продаються бланки ОСЦПВ будь-яких Страхових компаній. Тому треба бути особливо уважним при купівлі поліса ОСЦПВ.

Нижче рекомендації, які допоможуть автовласникам бути впевненим в тому, що вони купили діючий поліс, а не просто папір формату А4:

1. Необхідно переконатися, що СК, в якій ви плануєте купувати поліс, є чинною і входить у члени МТСБУ (Моторно-Транспорнтное Страхове Бюро – якщо дуже спрощувати, то це аналог Фонду Гарантування в банківській сфері).

Ось посилання на сайт МТСБУ, де вказані всі члени Бюро.

2. Поліс ЦВ краще купувати в офісі СК або на сайті СК, а не на вулиці або у людини в машині уздовж автодоріг.

3. Ви обов’язково повинні отримати чек/квитанцію про оплату за фактом оплати.

4. На наступний день на сайті МТСБУ можна перевірити наявність поліса на Ваш автомобіль за держ. номером або за номером і серією поліса ОСЦПВ.

Зробити це можна за посиланням.

5. Звертайте увагу, щоб сума Вашої оплати відповідала сумі, зазначеній у страховому полісі.

Які наслідки того, що у Вас виявиться поліс, оформлений неправильно, з порушеннями або фіктивно? У разі ДТП Ваш поліс не спрацює, а це означає:

 • Якщо поліс оформлений з несуттєвими порушеннями – страхова компанія виплачує потерпілому відшкодування і потім, в порядку регресу, з Вас стягує суму виплаченого відшкодування.
 • Якщо поліс фіктивний (відсутній в базі МТСБУ) або виписаний з істотними порушеннями. Наприклад, платіж за полісом вказаний один, а сплатили Ви іншу (меншу) суму – СК не прийме до розгляду дану подію і не визнає її страховою.

Отже, Вам необхідно буде самостійно компенсувати збитки потерпілому або в добровільному порядку, або на підставі судового рішення. В останньому випадку Ви ще змушені будете відшкодувати судові витрати.

Як висновок з усього вищевикладеного – до вибору страховика зі страхування ОСЦПВ варто підходити дуже відповідально і зважено.

Автомобіль може стати причиною великого збитку. Щоб цього не допустити, набагато розумніше убезпечити себе роботою з гідними СК (орієнтир ТОР-20 СК за рейтингами, хоча і там є деякі винятки).

Андрій Косенков, директор відділів автотранспортного страхування і відшкодування збитків BritMark

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua