Як перевірити законність литовського авто


Як перевірити законність литовського авто

Багато автомобілів на литовських номерах не тільки незаконно перебувають в Україні, а й знімаються з реєстрації в Литві, опиняючись поза законом в ЄС.

Всі автомобілі, які мають литовські номерні знаки, зареєстровані в місцевому органі реєстрацій – Regitra. Однак є кілька вагомих причин, коли ці авто знімаються з реєстрації. І після цього їздити дорогами Литви або інших країн Євросоюзу вони не можуть.

Кожен автомобіль у Євросоюзі повинен раз на два роки проходити техогляд. Після підтвердження «технічного іспиту» власнику не тільки видається спеціальна наклейка на номерний знак або лобове скло, але і робиться відповідна відмітка в електронному реєстрі. Якщо авто не пройшло техогляд в установлений законом термін, воно вважається таким, яке не може пересуватися по дорогах ЄС – його реєстрація в Regitra припиняється.

І в’їхати до Литви або іншу країну ця машина не може. Щоб пройти техогляд з такою відміткою, машину треба доставити на техогляд на спеціалізований пункт огляду в Литві на лафеті (не своїм ходом). Звісно, жоден український «власник» цього робити не буде. Тому машину доведеться здати на розбирання для продажу на запчастини.

Кожен автомобіль, який експлуатується в Євросоюзі, має бути застрахований по цивільній відповідальності по відношенню до третіх осіб. Аналогічна вимога діє і для українських авто. Однак якщо в Україні її перевіряє поліція тільки при зупинці, то в Литві без страховки машина автоматично знімається з обліку. Наслідки – такі ж, як і прострочення техогляду.

За номером авто, VIN-коду і серійним номером сертифіката реєстрації будь-хто може дізнатися, чи стоїть на обліку в Литві дане авто. База даних видає три показники: коли був пройдений останній техогляд, коли закінчується страховка і чи не перебуває машина в розшуку. Будь-яка позитивна інформація за цими показниками говорить про те, що автомобіль – поза законом в Євросоюзі. А значить, що його власнику потрібно підшукувати шрот, який прийме цю машину для розбирання на запчастини…

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua